Estetik

Medikal Estetik

Estetik tıp, Sağlığın ve güzelliğin korunması ve iyileştirilmesinde uzmanlaşmış tıbbi tedavileri ifade eder.

Kişinin estetik ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla çeşitli tedaviler sunan bu alan, aynı zamanda doğal ve sağlıklı görünümü korumak amacıyla da sağlık rutininin bir parçası olmuştur.

Medikal estetik, insan vücudunun estetik görünümü ile ilgilenen bir tıp dalıdır. En yaygın prosedürlerden bazıları botox enjeksiyonları, lazer cilt yenileme ve liposuction içerir. İnsanlar görünüşlerini korumakla daha fazla ilgilenmeye başladıkça, medikal estetik giderek daha popüler bir alan haline geliyor.

Medikal estetik genellikle sivilce, kırışıklık, güneş lekeleri, yara izleri, vücut çatlakları veya doğum lekelerinin görünümünü iyileştirmek, yağ birikintileri veya selülit görünümünü azaltmak, kırışıklıklar, sarkık cilt, akne izleri ve göz altındaki koyu halkalar gibi çeşitli durumları tedavi etmek için kullanılabilir. Genel vücut hatlarını iyileştirmek için de kullanılabilir.

Medikal estetik için çeşitli cerrahi ve cerrahi olmayan prosedürler mevcuttur. En yaygın cerrahi prosedürlerden bazıları burun şekillendirme ameliyatı, meme büyütme ameliyatı ve liposuction ameliyatıdır. Cerrahi olmayan prosedürler arasında lazer epilasyon, lazer cilt yenileme ve botox enjeksiyonları bulunur.

Medikal estetik, görünümünüzü iyileştirmenin güvenli ve etkili bir yoludur.

Yüz estetiği, vücut estetiği, burun estetiği, yanak ve dudak estetiği, meme estetiği ve genital bölge estetiği gibi estetik temelli plastik cerrahi işlemleri, medikal estetik birimi tarafından gerçekleştirilmektedir. Hastanın görüntüsünden memnun olmadığı bu bölgeler, alanında uzman estetisyenler tarafından istenen forma kavuşturulmaktadır. Ağrısız ve ameliyatsız gerçekleştirilen bu işlemler sonucunda hasta kısa süre içerisinde yeni görüntüsüne sahip olmaktadır.

Medikal estetik kapsamında giren şikayetler ile birime başvuran hastalar, öncelikli olarak uzman estetisyen tarafından ön muayeneye alınmaktadır. Estetik işlemi yaptırmak isteyen kişi, fiziksel kontrol yoluyla yapılan bu muayene işleminin ardından daha detaylı tetkik ve analizler için birtakım testlere tabi tutulur. Kan testi, cilt analizi, yağ ve metabolizma testi gibi testlerin ardından ise hastanın medikal estetik için uygun olup olmadığına ilişkin nihai karar verilir. Hastanın isteği doğrultusunda yapılan medikal estetik işleminin ardından, işlemin durumuna göre hasta hemen taburcu edilebilmektedir.

Medikal estetik, insanların görünüşleri hakkında daha emin hissetmelerine ve özgüvenlerini artırmalarına yardımcı olabilir. Görünümleriyle ilgili güven sorunları yaşayan kişilerin genel yaşam kalitesini iyileştirmeye de yardımcı olabilir.

Meme Estetiği

Penil Protez ( Mutluluk Çubuğu )

Peyronie – Penis Eğriliği Tedavisi

Penis Kırılması Tedavisi(Penil Fraktür)

Penis Büyütme Ameliyatı (Uzatma ve Kalınlaştırma)

Erkeklerde HPV (Genital Siğil) Tedavisi

Labioplasti

Vajinoplasti

Perineoplasti

Klitoral Hood Redüksiyonu (Klitoris Estetiği)

Boy Uzatma Amaliyatı

Ses estetiği

Gülüş Estetiği

Genital estetik

Vücut Şekillendirme Estetiği

Göz Estetiği

Çene Estetiği

Yanak Estetiği

Boyun Gerdirme Estetiği

Yüz Gerdirme Estetiği

Kaş estetiği

Dudak Estetiği

Kulak estetiği

Burun estetiği