Gülüş estetiği

Ağız bakımı denilince akla diş ağrısı, ağız kokusu ve diş kayıpları gibi problemlerin çözümü gelse de günümüzde diş ve diş etlerine bağlı gülüş estetiği de çok önemli bir yere sahiptir. Çürük dişlerin, diş eti hastalıklarının, diş dizilimindeki çapraşıklıkların, anormal renklenmelerin ve diş kayıplarının sonucunda oluşan estetiksel sorunlar, kişilerin sosyal hayatlarını olumsuz olarak etkileyebilir. Bunun yanı sıra öz güven eksikliklerine neden olarak kişilerin toplum içinde gülmekten çekinmeye başlamasına bile yol açabilir.

Kişi kimi zaman da sağlıklı dişlere sahip olsa da diş ve diş etlerinin orantısızlığı, şekil ya da biçim bozukluklarını estetik anlamda iyileştirmek isteyebilir. Güzel bir gülüş,kişiye psikolojik olarak güç kazandırırken aynı zamanda karşısındaki insanlarda daha iyi bir intiba da uyandıracaktır.

Gülüş tasarımı uygulamaları sağlıklı bir ağız yapısı aynı zamanda kişinin sağlıklı bir psikolojik durumda olmasında etkilidir. Bu yüzden sağlıklı ve estetik bir ağız ve diş yapısına sahip olmak her açıdan önemlidir. Gülüş tasarımı uygulaması da kişiyi sağlıklı bir ağız yapısına kavuştururken aynı zamanda güzel ve estetik bir gülümsemenin da kapılarını açar. Smile desing olarak da bilinen ve son yıllarda gelişen diş estetiği teknolojileriyle mükemmel sonuçların alındığı gülüş tasarımıyla kişi birbiriyle uyumlu ve orantılı, beyaz, çene yapısı ve yüz hattıyla uyum içerisinde doğal bir gülümsemeye kavuşur.