DHI Saç Ekimi

DHI SAÇ EKİMİ

DHI açılım olarak Direct Hair Implantation yani doğrudan saç ekimi anlamına geliyor. Choi adlı bir medikal kalem yöntemiyle uygulanan bu operasyon, oldukça önemli ve zor bir süreçtir. Greftler toplanıyor ve ardından yine bu kalem ile birlikte alınan saçlar cilde kesi ya da kanal açılmadan yerleştiriliyor.

Hassas bir çalışma gerektiren DHI saç ekimi ancak uzman doktorlar tarafından yapılması gereken bir operasyondur. Bildiğimiz saç ekim yöntemlerinde iki işlem ayrı ayrı uygulanıyor iken bu işlemde işler biraz daha farklıdır. Kullanılan özel bir kalem sayesinde işlemler teke düşürülüyor ve hasta konforlu bir şekilde kolaylıklara ulaşmış oluyor.

FUE denilen saç ekim tekniğiyle birlikte amaç tamamen ekimdeki kaliteyi artırmak, konforu artırmak ve yoğun görüntüyü sağlamaktır. Mevcut saçlı görüntüyü koruyarak saçı hiç kısaltmadan saç ekimi yapılan kişiler, hızlı bir şekilde günlük hayata dönüş sağlarlar. Bu da DHI saç ekimi operasyonlarını oldukça tercih edilebilir hale getirmektedir.

AŞAMALARI NELERDİR?

Öncelikle bu işlem için donör bölgeye anestezi uygulanır. Bu bölgeye uygulanan lokal anestezi ardından saç kökleri rahatlar ve özel kalem ile kökler toplanır. Ardından bu kökler kafa derisine tek tek yerleştirilerek bir nevi ekim işlemi gerçekleşir. Bunun için bir operasyon süreci bulunmaktadır ve oldukça hassas çalışmak gereklidir.

Saç kökleri için kullanılan özel choi kalemi ile birlikte kafa derisinde yer alan her gözenek ayrı ayrı değerlendirilir. Bu kalem oldukça ince, sivri bir yapıdadır. Saç kökü yerleştirebilecek bir tasarıma sahip olduğu için medikal bir cihazdır ve oldukça güvenlidir.

 

Sağlıklı dokulara hiç zarar vermeden uygulanabilen bu yöntem, ekimlerde çok daha sık çözümleri beraberinde getirir. Sık saçlar için genellikle DHI saç ekimi operasyonu tercih edilmektedir. Bu yüzden bu konuda avantajlıdır. İşlem yaklaşık 10 ile 12 saat sürer. Bu yüzden de tecrübeli kişilerin ve yoğun konsantrasyon ile çalışan uzman doktorların yapması çok önemlidir.